Plamienie przed miesiączką - jaka może być przyczyna?

Drugi cykl z rzędu obserwuję dziwne plamienie przed prawidłową miesiączką. Na 2 dni przed okresem pojawia się jednorazowo krew, dodam, że żadnego bólu brzucha wtedy nie mam. Tak było w ostatnim cyklu i teraz widzę, że dzieje się to samo. W ciągu dnia raz się pojawi dość sporo krwi i na tym koniec. Nie stosuję już hormonów ponad rok (wczesniej brałam około 9 lat). Zaczynam się bardzo martwić, co może być tego przyczyną? Nie mam możliwości iść na razie do lekarza. Dodam, że nie mam na myśli tych brązowych plamień przed misiączką.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Najczęstszą przyczyną plamień śródcyklicznych są zaburzenia hormonalne. Nie wykluczone, że występuje problem z narządami rodnymi. Często objaw krwawienia dają polipy, nadżerki oraz mięśniaki. Z uwagi na fakt, iż problem powtórzył się w drugim cyklu z rzędu, powinna Pani wybrać się na wizytę do lekarza specjalisty ginekologa. Lekarz po dokładnym zbadaniu będzie miał możliwość postawienia trafnej diagnozy problemu.