Dlaczego wystąpiły dodatkowe plamienia?

chciałam spytać dlaczego tydzień po okresie wystąpiły u mnie plamnienia krwia? nie sa to obfite plamienia ale trfają już cały tydzień! co to może sugerować? czy to objaw jakies choroby? nigdy nic takiego niemaiałam nie występowało u mnie? bardzo sie ty martwie co to oznacza! oresy mam regularne zazwyczaj!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Przyczyn takich plamień może być kilka. Pierwszą, najczęstszą, są zaburznia hormonalne. Jeśli przyjmuje Pani antykoncepcję hormonalną, jest to jeden z efektów ubocznych jej działania. Nie można wykluczyć również innych zmian w obrębie narządów układu płciowego takich jak mięśniaki, polipy, czy nadżerki. Jeśli plamienia nie ustaną bądź powtórzą się w następnym cyklu powinna Pani skonsultować swój problem ze specjalistą ginekologiem.