Dlaczego pojawiło się u mnie teraz to plamienie?

Dzień dobry, mam 25 lat nigdy nie mam chorób przewlekłych badania zawsze były w normie, miesiączkowanie prawidłowe czasem z lekkim opóźnieniem. W tym miesiącu nie dostałam miesiączki na czas, miałam delikatne plamienie a później zrobiło się bardziej obfite. Myślałam ze jest to spóźniony okres, jednak trwa już drugi tydzień i zaczynam się niepokoić. Podobny problem miałam pół roku temu jednak po usg u ginekologa nie wyszło nic niepokojącego, był to jedynie niedobór progesteronu. Czy mam się niepokoić tym razem, czy mogą być to wahania hormonalne? Nie przyjmuje antykoncepcji . Zaznaczę ze to plamienie nie jest jakoś mocno obfite jednak, sama nie wiem czy jest to spóźniony okres czy dalej plamienie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro plamienie trwa już drugi tydzień, to najprawdopodobniej nie jest to menstruacja. Miesiączka zazwyczaj trwa od trzech do siedmiu dni.

Przedłużone plamienie może wynikać z zaburzeń hormonalnych – jest to prawdopodobne, zwłaszcza, że wspomina Pani o niedoborze progesteronu. Być może sytuacja ta wystąpiła ponownie. Inne przyczyny występowania plamień to: stany zapalne narządu rodnego, polipy szyjki macicy, mięśniaki macicy lub nadżerka szyjki macicy.

Zachęcamy więc Panią do wizyty u ginekologa, który po zbadaniu będzie mógł powiedzieć coś więcej. Zaleci on dalsze postępowanie.

Przyczyny, leczenie oraz rokowania w przypadku brązowych plamień z pochwy zostały opisane w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.