Niepokojące plamienie - co robić?

Drugi cykl z rzędu obserwuję dziwne plamienie przed prawidłową miesiączką. Na 2 dni przed okresem pojawia się jednorazowo krew, dodam że żadnego bólu brzucha wtedy nie mam. Tak było w ostatnim cyklu i teraz widzę że dzieje się to samo. W ciągu dnia raz się pojawi dość sporo krwi i na tym koniec. Nie stosuję już hormonów ponad rok (wcześniej brałam około 9 lat). Zaczynam się bardzo martwić, co może być tego przyczyną? Nie mam możliwości iść na razie do lekarza. Dodam że nie mam na myśli tych brązowych plamień przed miesiączką.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Istnieje wiele sytuacji, w których dochodzi do wystąpienia krwawień przedmiesiączkowych. Każdy taki stan wymaga jednak przeprowadzenia pełnej diagnostyki, tj wykonania badania ginekologicznego i badań laboratoryjnych. Niestety bez tego nikt nie udzieli Pani informacji, co jest przyczyną Pani dolegliwości. Ze względu na Pani młody wiek oraz wcześniejsze stosowanie antykoncepcji hormonalnej istnie prawdopodobieństwo, że krwawienie wywołane jest zaburzeniami hormonalnymi.
Pozdrawiam.