Czym może być spowodowane plamienie przed okresem?

Witam. Za tydzień powinnam dostać okres, a w środę, tj. 20. dzień cyklu, pojawiło się w moim śluzie coś brązowego, wczoraj i dziś również. Nic mnie nie boli, to raczej nie jest okres chociaż na początku tak myślałam. Są to jednorazowe plamienia, tzn. występują raz czy dwa razy dziennie, dosłownie po troszce. Dodam, że w tamtym miesiącu przed okresem uprawiałam dosyć intensywny seks z chłopakiem i poleciało troszkę krwi, plamiłam potem na brązowo przez jakieś 3 dni. Wstrzymaliśmy się od seksu na ponad 2 tygodnie. A teraz jakieś dziwne plamienie przed tym okresem, nie wiem, co to może być, ale już się boję strasznie. Bardzo proszę o pomoc. To normalne? Mam nadzieję, że to nie ciąża ani jakaś choroba;( Nigdy nie byłam u ginekologa i nie chcę iść z tym problemem;/ Mam prawie 19 lat.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

obawiam się, że bez badania ginekologicznego nie jestem w stanie Pani pomóc.
Przyczyn plamień może być kilka (m.in zaburzenia hormonalne, ciąża). Proszę się nie obawiać wizyty, tylko jasno sprecyzować, co Panią niepokoi i dalej już nie zwlekać.