Pytania związane z planowaniem ciąży

Dzień Dobry :) Chciałam się jeszcze zapytać czy jeśli podczas końcówek stosunku troszkę wleci spermy to można być w ciąży...? Nie wiem dlaczego ale jak skończył mi się okres to leci mi taki jasno brązowy śluz.... Nie wiem dlaczego to się tak dzieje... Jeśli chciałabym zajść w ciąże to co muszę robić żeby do tego doszło....? Są jakieś tabletki żeby przyśpieszyć ciążę.. bo bardzo bym chciała mieć jeszcze jedno dziecko :) Czy w ciąży Można mieć okres? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. W opisanym przypadku można zajść w ciążę. 2. Podbarwiony na brązowo śluz może być wynikiem plamienia wynikającego z kończącej się miesiączki. 3. Jeśli chce Pani zajść w kolejną ciążę proszę współżyć w czasie dni płodnych. 4. Nie ma takich tabletek, które przyspieszałyby zajście w ciążę. 5. W początkowym okresie ciąży u niektórych kobiet występują krwawienia, które mogą imitować miesiączkę. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.