Przyczyny plamienia przedmiesiączkowego

Dzień dobry!
Jestem dziewicą, miesiączkuję nieregularnie od 2,5 lat. Od pół roku, przed miesiączką mam "brązowe plamienie". Mój śluz jest zabarwiony na brązowo, tak jakby był brudny. Jest to dokładnie na 2-4 dni przed miesiączką, raz utrzymało się 6 dni - najdłużej. Nie jest tego "śluzu" dużo na tyle, by trzeba było nosić wkładki , nie ma nieprzyjemnego zapachu, nie jest to uciążliwe.
Mam jednak obawy, czy to normalne? Czytałam już o wielu chorobach związanych właśnie z takimi plamieniami przedmiesiączkowymi, ale chyba mnie nie dotyczą. Czy konieczna jest wizyta u ginekologa? Czy to normalne? Co mogą takie plamienia sygnalizować, czy to tylko zwykłe zwiastowanie miesiączki? Proszę o poradę.

Witam serdecznie,

Plamienia przedmiesiączkowe mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych. W takim przypadku należy zgłosić się na wizytę do ginekologa. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego oraz wykonania badania ginekologicznego( w Pani przypadku przez odbytu ponieważ jest Pani dziewicą). Prawdopodobnie otrzyma Pani skierowanie na badania hormonalne z krwi. Na podstawie wyników badań możliwe będzie włączenie odpowiedniego leczenie jeżeli będzie taka potrzeba.

Pozdrawiam