Czy brązowe plamienia przed miesiączką oznaczają brak owulacji?

Witam,
mam takie pytanie, od paru miesięcy staram się z mężem o dziecko i nic z tego nie wychodzi. Co może być przyczyną? O pierwsze dziecko staraliśmy się dwa lata. Parę dni przed miesiączką mam brązowe upławy. Czy te plamienia oznaczają, że nie było owulacji?
Bardzo zależy mi na tej odpowiedzi, z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

Plamienia przed miesiączką zazwyczaj są spowodowane zaburzeniami hormonalnymi pod postacią niewydolność ciałka żółtego. Takie zaburzenia mogą być przyczyną problemów z donoszeniem ciąży. Dlatego przed ciążą należy wyjaśnić przyczynę plamień. Przy takim zaburzeniu dochodzi do owulacji.
Powinna Pani udać się do ginekologa. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego. Wskazane jest również badanie usg narządu rodnego oraz badania hormonalne z krwi. Na podstawie wyników badań możliwe będzie włączenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam