Brązowa wydzielina z pochwy podczas starań o dziecko - czy powinnam się niepokoić?

Witam, właśnie rozpoczęliśmy z mężem starania o dziecko, jednak niepokoi mnie moja brązowa wydzielina z pochwy. Ostatni mój cykl trwał 30 dni, od 19. dnia cyklu rozpoczęło się brązowe plamienie (raz mocniej, raz słabiej) i trwało prawie do samej miesiączki, natomiast 26. dnia cyklu miałam lekkie krwawienie (myślałam, że to okres, jednak ustąpiło). Dodam, że mam zdiagnozowaną nadżerkę, jednak lekarz stwierdził, że nie wymaga teraz interwencji. W styczniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne po 7 latach brania. Mówiłam swojemu doktorowi o tych plamieniach. Stwierdził, że to plamienie okołoowulacyjne, jednak cały czas mnie to nurtuje i potrzebuję innej porady. Bardzo się obawiam, że nie będę mogła mieć dzieci.

Witam serdecznie,

plamienia przed miesiączką mogą mieć związek, m.in. z zaburzeniami hormonalnymi pod postacią niedoczynności ciałka żółtego czyli niedomogi lutealnej.
Na podstawie odpowiednich badań hormonalnych możliwe jest postawienie diagnozy i rozpoczęcie ewentualnego leczenia. Przed zajściem w ciążę warto wyjaśnić, czy rzeczywiście jest to niedomoga lutealna. Jeżeli okaże się, że jest to niedoczynność ciałka żółtego, to bez suplementacji hormonów ciąża będzie obarczona wysokim ryzykiem poronienia.

Pozdrawiam