Plamienia przed miesiączką - czy to objaw niedomogi lutealnej?

Od kilku cykli obserwuję u siebie brązowe plamienia występujące na kilka dni przed okresem. Wyczytałam, że jest to najprawdopodobniej oznaka niedomogi lutealnej. Jakie są inne objawy tego schorzenia? Moje cykle trwają 33-35 dni, są raczej regularne; w ostatnim cyklu mierzyłam PTC, wyższa utrzymywała się aż 15 dni. Czy w takim razie może to być niedomoga czy może coś gorszego?:( Proszę o odpowiedź, jestem bardzo zmartwiona tym objawem:(

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Plamienia przed miesiączką są zazwyczaj objawem zaburzeń hormonalnych pod postacią niedomogi lutealnej. Aby to stwierdzić należy wykonać oznaczenie stężenia progesteronu we krwi w drugiej
fazie cyklu. Skierowanie na to badanie może Pani otrzymać od ginekologa.
Leczenie schorzenia polega na suplementacji progesteronu. Jego niedobór może być przyczyną problemów z utrzymaniem ciąży.
Pozdrawiam