Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to okres? Zaczęłam brać tabletki i mam krwawienie

Witam;) Dzisiaj wezmę 10. tabletkę z pierwszego opakowania tabletek K***. Uprawiałam petting z chłopakiem po raz pierwszy, 3 dni później w dobrym terminie dostałam okres, słabszy niż zwykle, ale był to okres. Parę dni później postanowiłam zaopatrzyć się w tabletki antykoncepcyjne. Powinnam zacząć brać tabletki pierwszego dnia okresu, więc cierpliwie czekałam. W końcu któregoś dnia rano (4 dni przed terminem okresu), rano przy podcieraniu się zobaczyłam lekkie plamienie. Uznałam, że to już okres i zaczęłam brać tabletki. Na następny dzień śladu po okresie, czy też plamieniu nie było. Dodam, że wcześniej uprawiałam petting z chłopakiem. Dzownilam do lekarza, jednak on kazał nie przerywać i brać dalej tabletki, więc biorę je dalej. Od paru dni miałam delikatne plamienia koloru jasnego brązu. Dzisiaj okropnie rozbolał mnie brzuch, wróciłam do domu i zobaczyłam sporą ilość krwi. Wygląda to jak bardzo obfity okres, dodam, że za nim zaczęłam stosować tabletki, mój okres był obfity. Czy to jest zaległy okres, bo prawidłowo powinnam dostać go 16., a dzisiaj 20. jest? Czy możliwe, że tabletki przesunęły mi go o 4 dni? Czy to raczej plamienia od tabletek? I czy te słabsze krawawienia mogły być spowodowane pettingiem? Rozmawiałam z koleżanką, której także okres osłabił się po takich sprawach, jednak później wrócił do normy. To moje pierwsze opakowanie tabletek;)

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Trudno w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej mówić o rozregulowaniu okresu - ponieważ nie ma w takim przypadku miesiączki w tradycyjnym tego słowa znaczenia (przecież nie ma owulacji). Krwawienie, które występuje w trakcie 7-dniowej przerwy, jest spowodowane gwałtownym spadkiem stężenia hormonów we krwi. Dlatego krwawienie w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej jest nazywane "krwawieniem z odstawienia".  Przerwa wyrównawcza ma na celu naśladowanie fizjologicznego cyklu.

Ponadto w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej - zwłaszcza w ciągu pierwszych 3 miesięcy zdarzją się krwawienia/ plamienia acykliczne i należy uzbroić się w cierpliwość, powinny same przejść. W razie trwania krwawienia powyżej 2 tygodni lub też w przypadku bardzo dużej obfitości - należy zgłosić się do ginekologa.

Serdecznie pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy