Tabletki antykoncepcyjne a krwawienie z nosa

Witam. Na początku miesiąca rozpoczęłam przygodę z tabletkami antykoncepcyjnymi. W pierwszych dniach przyjmowania czułam się bardzo dobrze, nie miałam żadnych skutków ubocznych. Jednak po ok 10 tabletce zauważyłam krwawienie z nosa, szybsze bicie serca, drgawki, duszności, ból w klatce piersiowej. Czułam lęk i niepokój. Postanowiłam je odstawić. Nie biorę od 18 tabletki. Po 3 dniach od odstawienia dostałam krwawienia czy jest to miesiączka? Czy to prawidłowe zachowanie?

Lek. Tomasz Budlewski

nastąpiło krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. postępowanie jak najbardziej ok. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.