Krwawienie po przyjęciu tabletki Escapelle u 20-latki

Witam. Po 5 dniach od wzięcia escapelle pojawiło się krwawienie (jednak był to 17dc), po miesiączce minął tydz i znowu pojawiło się krwawienie (w sumie to byłby termin miesiączki, kiedy faktycznie powinna sie pojawić). Chciałabym zacząć brać tabletki Naraya Plus, a więc mogę poczekać do kolejnego krwawienia i wtedy zacząć je brać? Nawet jeśli okazałoby się, że nie jest to miesiączka, tylko działanie po tab.awaryjnej to po tygodniu zacznie działać, tak ?

Aleksander Ropielewski

Krwawienia, które Pani obserwowała po Escapelle są normalnym efektem ich działania. Rozpoczęcie przyjmowania Naraya Plus powinna Pani rozpocząć w pierwszych 3 dniach od pojawienia się krwawienia miesiączkowego. Pełną ochronę antykoncepcyjną uzyskuje się po 7 dniach od rozpoczęcia regularnego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.