Pominięcie tabletek antykoncepcyjnych i wydłużenie przerwy pomiędzy blistrami

Wyjechałam na okres sylwestrowy, a w niedzielę miałam zacząć nowe opakowanie tabletek, których ze sobą nie zabrałam, a więc 4 pierwsze tabletki zostały pominięte, co teraz mam robić?

Ma Pani zażyć pierwszą tabletkę z opakowania w dowolnym dniu i brać kolejno następne, pamiętając jednak, że w tym cyklu konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie, a miesiączka może ulec przesunięciu.