Kiedy wziąć pierwszą pigułkę?

Witam. Mam pytanie - dzisiaj, późno wieczorem (ok. 22.00) dostałam okres, z tym że jest to bardzo delikatne krwawienie, raczej plamienie. Krew widać na papierze toaletowym, nie na bieliźnie. Mam właśnie zacząć przyjmować moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Chodzi mi o to, czy mogę pierwszą tabletkę wziąć jutro pod wieczór (ok. 19.00), czy powinnam wziąć już tego wieczora, kiedy zauważyłam to plamienie? Czy będę całkowicie zabezpieczona, jeśli wezmę jutro? Podobno pierwszą tabletkę trzeba wziąć w ciągu 24 godzin od początku okresu? Dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Myślę, że lepiej będzie, jeśli przyjmie Pani tabletkę w dniu rozpoczęcia plamienia.

Pozdrawiam!