Pierwsza tabletka w dniu plamienia

Witam, obecnie rozpoczęłam pierwsze opakowanie, wczoraj wieczorem zauważyłam brązowe plamienie, więc bez namysłu przyjęłam pierwszą tabletkę, bo tak zawsze rozpoczyna mi się miesiączka, takim właśnie lekkim plamienem. Na drugi dzień, chyba tak o 11.00, dostałam takiego intensywnego krwawienia i teraz właśnie to pytanie - czy prawidłowo przyjęłam pierwszą tabletkę? Czy będę zabezpieczona w pełni (słyszałam, że jak wcześniej się przyjmie tabl., to się jest zabazpieczonym, gorzej jak weźmie się później...), czy może miałam ją przyjąć w dniu takim bardziej obfitego miesiączkowania? Proszę o odpowiedź. :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli ma Pani pewność co do tego, że krwawienie było miesiączką (wystąpiło w odpowiednim terminie, a nie miewała Pani krwawień śródcyklicznych), to prawidłowo rozpoczęła Pani zażywanie tabletek i najprawdopodobniej jest Pani w pełni zabezpieczona przed ciążą.

Pozdrawiam!