Za wcześnie zażyta tabletka antykoncepcyjna

Witam, mam 20 lat. Dwa lata temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, jednak teraz z chłopakiem postanowiliśmy, że zacznę je zażywać. Wiem, że pierwszą tabletkę powinnam wziąć pierwszego dnia krwawienia. Zaczęłam odczuwać pierwsze objawy przedmiesiączkowe (po których ZAWSZE u mnie występuje okres). Rano zauważyłam pierwsze słabe krwawienie, dlatego zażyłam tabletkę. Niestety, później żadne krwawienie już nie wsytąpiło, oprócz "brudzenia". Czy mam dalej przyjmować tabletki? Jeżeli tak, to czy będą one skuteczne, czy zaczną działać dopiero w drugim opakowaniu. Czy jeżeli był to tylko fałszywy alarm, czy przyjęcie tabletki przed rozpoczęciem okresu ma wpływ na skuteczność działania antykoncepcji?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie występowały u Pani wcześniej krwawienia śródcykliczne i miesiączka wystąpiła w spodziewanym terminie oraz  poprzedzały ją zwykłe przedmiesiączkowe dolegliwości, to najprawdopodobniej rozpoczęła Pani zażywanie tabletek prawidłowo i jest Pani chroniona przed ciążą. Hormony zawarte w tabletkach mogły zmniejszyć nasilenie krwawienia miesiączkowego.

Pozdrawiam!