Pierwszy tydzień stosowania tabletek antykoncepcyjnych a ochrona przed ciążą

Witam. W poniedziałek tj. 26.08 wieczorem zaczęłam mieć plamienia miesiączkowe więc wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną o godz. 20. W nocy miałam już normalne krwawienie miesiączkowe. Po 5 dniach, czyli 5 tabletkach przyjmowanych o tej samej godzinie współżyłam z partnerem, z dojściem wewnątrz pochwy bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy o dobrej porze zażyłam tabletkę i czy jestem chroniona przed ciążą?
KOBIETA ponad rok temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmowała Pani i nadal przyjmuje codziennie tabletki to ochrona przed ciążą jest zachowana.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Z opisu wynika, iż rozpoczęła Pani stosowanie antykoncepcji prawidłowo. Jeśli nie doszło do sytuacji mogącej obniżyć skuteczność antykoncepcyjną tabletek to nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Tak, jest Pani zabezpieczona.
Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty