Ochrona antykoncepcyjna przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Witam Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Systematycznie brałam Cilest ale niestety został wycofany z aptek. Niestety nie udało mi się dostać od razu leku zastępczego który powinnam zacząć brać w poniedziałek. Udało mi się dopiero w środę. Została mi przepisana Yasminelle i zażyłam pierwszą tabletkę tak jak jest napisane w ulotce. Kiedy będę zabezpieczona przez lek? I kiedy będę mogła uprawiać stosunek bez dodatkowego zabezpieczania?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z opisu wynika, że pierwszą tabletkę nowego preparatu przyjęła Pani 3 dnia cyklu. Przez pierwsze 7 dni proszę zatem stosować dodatkowe zabezpieczenie. Później ochrona antykoncepcyjna będzie już pełna.