Zbyt wczesne przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej Atywia

Witam, Obecnie rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych (Atywia). Po raz pierwszy tabletkę przyjęłam prawdopodobnie za wcześnie podczas plamienia przedmiesiączkowego. Czy może o tym świadczyć fakt, iż po przyjęciu pierwszej tabletki nie wystąpiło u mnie w ciągu najbliższych dni ani dalsze plamienie ani miesiączka? I czy jeśli wzięłam pierwszą tabletkę za wcześnie to po jakim okresie czasu tabletki zaczynają działać? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.