Czy za wcześnie przyjęłam pierwszą tabletkę?

Witam. Niedawno rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Wiadomo mi że pierwszą tabletkę powinno się przyjąć w pierwszym dniu cyklu. Mój okres zaczął się plamieniem, które miało postać brązowych plam, to było w sobotę (06.11.10) koło 22 - uznałam to za pierwszy dzień cyklu i wtedy przyjęłam pierwszą tabletkę. Dopiero w niedzielę koło 9 rano, kiedy wstałam zaczęło się silniejsze krwawienie. Czy to oznacza że przyjęłam tą tabletkę o jeden dzień za wcześnie, czy zrobiłam wszystko jak należy i jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki? Aktualnie jestem na 7 dniu przyjmowania ich.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Plamienie, które opisujesz można należy uznać za początek właściwego krwawienia, a zatem potraktować jako pierwszy dzień cyklu. Dobrze zrobiłaś zażywając tabletkę. Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek o stałej porze.

Pozdrawiam.