Czy za wcześnie przyjęłam tabletkę?

Mam 23 lata i postanowiłam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Mam wątpliwości, czy przypadkiem nie zażyłam ich zbyt wcześnie, ponieważ w dniu, którm wzięłam tabletkę, miałam delikatne krwawienie wieczorem ok. godziny 18, więc pomyślałam, że to pierwszy dzień miesiączki i zażyłam tabletke ok. 21. Ale póżniej nic i dopiero następnego dnia z rana pojawiło się normalne krwawienie miesiączkowe. Czy jestem zabezpieczona? Czy powinnam dodatkowo zabezpieczać się podczas współżycia?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być skuteczne. Problem pojawiłby się, gdyby wzięła Pani tabletkę za późno, ale jeśli zażyła ją Pani wraz z początkiem plamienia - nie powinno być kłopotów.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy