Czy prawidłowo przyjęłam tabletkę?

Witam. Mam 23 lata, zaczęłam pierwszy raz brać tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. Mam pytanie odnośnie zażycia pierwszej tabletki. Mianowicie, wzięłam tabletkę na przełomie lekkiego krwawienia przedmiesiączkowego a miesiączki, ponieważ nie mogłam odróżnić czy to już okres, czy jeszcze lekkie krwawienie. Jestem już po 2 opakowaniach - jeszcze się nie kochałam, bo mój chłopak wyjechał, ale za tydzień już będziemy się widzieć i chciałam się zapytać, czy jestem zabezpieczona? Dodatkowo jeszcze mam pytanie, czy małe opóźnienie w przyjmowaniu tabletki w granicach 3-4 godzin nie zmienia skuteczności? Pozdrawiam

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli rozpoczęła Pani zażywanie tabletek wraz z początkiem okresu, to wszystko jest dobrze. Poza tym wzięła już Pani 2 opakowania - nawet jeśli w tamtym pierwszym cyklu byłoby coś nie tak, to nastepny, nowy cykl (drugie opakowania) już Panią zabezpieczał. Tabletki jednofazowe, dwuskładnikowe zachowują skuteczność nawet wtedy, gdy weźmie się je z 12-godzinnym opóźnieniem (między dwiema tabletkami musi upłynąć czas nie dłuższy niż 36 godzin). Jednak oczywiście najlepiej przyjmować je o stałej porze.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty