Tabetki antykoncepcyjne jednofazowe - ryzyko ciąży

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne jednofazowe od kilku miesięcy. teraz jednak martwię się, że nie robiłam tego zbyt regularnie :/ Na ulotce pisze, że należy je przyjmować o stałej porze np. przed snem. Więc tak je stosowałam, tyle że nie chodzę spać regularnie i odchylenie standardowe wynosiło 2-3 godz. Jednak zawsze po zakończeniu opakowania dostawałam regularnie okres, więc byłam spokojna, poza tym używałam innych środków antykoncepcji.

Niestety tydzień temu doszło do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia, odbyło się to tydzień po ostatniej miesiączce. Od paru dni mam brunatne skąpe plamienie i odczuwam lekki ból przy dotyku piersi.
Czy w takim działalność tabletek przez cały okres ich przyjmowania nie była dostateczna? Nie mogę w najbliższym czasie odwiedzić ginekologa, bo jestem za granica.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Tabletki dwuskładnikowe jednofazowe (w przeciwieństwie do jednoskładnikowych - progesteronowych) można przyjmować z dość dużymi odchyleniami czasowymi (progesteronowe należy brać o stałej godzinie z najwyżej 3-godzinnym opóźnieniem).
Tabletki dwuskładnikowe nie zmniejszają swojej skuteczności nawet przy 12-godzinnym opóźnieniu. Nie ma więc Pani powodów do niepokoju - antykoncepcja nie zmniejszyła swojej skuteczności przy opisywanym schemacie przyjmowania tabletek.

Antykoncepcja hormonalna może powodować działania niepożądane w postaci bolesności piersi i krwawień międzymiesiączkowych i w tym upatrywałabym się przyczyn dolegliwości.