Czy za wcześnie wzięta tabletka wpływa na zabezpieczenie?

Mam 21 lat. Od jakiegos czasu współżyję ze swoim chłopakiem.  W braniu tabletek miałam półroczną przerwę. Stwierdziliśmy z moim chłopakiem że znów zacznę je brać. 24 sierpnia późnym wieczorem wydawało mi się że dostałam okres, więc przyjęłam pierwszą tabletkę o godzinie 23. Rano następnego dnia widziałam że było to tylko plamienie, lecz prawidłwy okres dostałam o 11 rano, we wtorek(25 sierpnia) wieczorem przyjęłam kolejną tabletkę. Czy to że przyjęłam jedną tabletkę za wcześnie ma jakiś wpływ na zabezpieczenie?

Redakcja abcZdrowie

Trudno powiedzieć, czy naprawdę wzięła Pani tabletkę zbyt wcześnie - krwawienie mogło się rozpocząć już w poniedziałek, tylko z jakichś przyczyn miało ono na początku małe nasilenie. Nie powinno być zakłóceń działania antykoncepcyjnego tabletki. Problem mógłby się pojawić, gdyby zażyła ją Pani zbyt późno!