Czy nie za późno wzięłam tabletkę?

Witam! Mam 21 lat i zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne, obowiam się jednak, czy nie wzięłam pierwszej tabletki za późno - przyjęłam ją o północy w dzień, w którym dostałam okresu.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli pierwsza tabletka została przyjęta w ciągu pierwszych 24 godzin od wystąpienia miesiączki, to wszystko jest w porządku. Jeśli później, proponuję stosować dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni stosowania tabletek.