Kiedy przyjąć pierwszą tabletkę po przerwie?

Szanowni Państwo, mimo, że brałam wcześniej tabletki przez dwa lata, teraz nie wiem, kiedy zacząć. Odstawiłam na miesiąc tabletki, ostatnią wzięłam 3 października, ale źle się czułam i bałam się używać samej prezerwatywy, więc postanowiłam, że wrócę do takiej formy antykoncepcji. Czekałam, aż dostanę okres, żeby przyjąć pierwszą tabletkę w pierwszy dzień cyklu, ale minęły 44 dni i okresu nie ma. Dziś pojawiło się leciutkie plamienie rano, ale po wymianie wkładki już nic się nie pojawiło, czy to znaczy, że mam pierwszą tabletkę wziąć dziś, jutro, czy jeszcze czekać? wiem, że trochę późno to pytanie zadaję, ale mam nadzieję, że ktoś szybko mi odpowie :) K.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj, przed rozpoczęciem stosowania doustnej antykoncepcji w Twoim przypadku warto wykonać test ciążowy ewentualnie badanie beta-HCG w surowicy krwi.  Rozpoczynanie stosowania doustnej antykoncepcji w dowolnym dniu cyklu wiąże się z koniecznością stosowania przez 7 pierwszych dni dodatkowych metod zabezpieczenia np.: prezerwatywy.
Pozdrawiam!