Czy mogę zażyć pierwszą tabletkę bez czekania na miesiączkę?

Witam, pomóżcie! Za 10 dni jadę na wakacje i 2 dni przed wylotem mam dostać miesiączkę. Moje pytanie jest następujące - czy mogę zażyć dziś pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, żeby opóźnić miesiączkę? Okres już miałam a wiem, że powinno się zażyć pierwszą tabletkę w pierwszym dniu cyklu. Nie chcę dostać okresu na wakacje. Czy opóźnię miesiączkę, jeśli zacznę brać tabletki? I czy mogę mieć pewność, że nie dostanę jej podczas pobytu na wakacjach? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.  Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pierwsze opakowanie tabletek należy rozpoczynać w pierwszym dniu miesiączki.