Kiedy należy przyjąć pierwszą tabletkę po miesięcznej przerwie?

Witam, Biorę tabletki od 14 miesięcy i ginekolog poradził mi zrobić miesięczną przerwę w zażywaniu tabletek. I teraz wiąże się z tym moje pytanie. Kiedy powinnam wziąć kolejną tabletkę z nowego opakowania. Zaznaczę, że zawsze kończyłam brać ostatnią tabletkę we wtorek, od środy zaczynał mi się okres, a zaczynałam brać pierwszą tabletkę w środę, wtedy kończył mi się okres. I kiedy powinnam zażyć tabletkę po tej przerwie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli ginekolog zalecił miesięczną przerwę to kolejną tabletkę powinna Pani zażyć w pierwszym dniu kolejnego krwawienia. Należy pamiętać, że miesiączka może pojawić się z pewnym opóźnieniem.

Pozdrawiam