Tabletka w drugi dzień cyklu

Witam. Mam takie pytanie. Od kilku lat brałam tabletki, ostatnio zrobiłam sobie przerwę 3-miesięczną i znowu powróciłam do tabletek, lecz pierwszego dnia okres dostałam dosyć późno, ok. 22.00-23.00, dlatego pierwszą tabletkę wziełąm nastepnego dnia o 20.00. Czy jestem teraz zabezpieczona, czy nie? Ile muszę czekać, jak nie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najlepiej by było, gdyby zażyła Pani pierwszą pigułkę w dniu rozpoczęcia miesiączki... Proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji (prezerwatywa) przez 7 pierwszych dni stosowania pigułek.

Pozdrawiam!