Kiedy przyjąć pierwszą tabletkę?

Dzisiaj dostałam miesiączkę i tu jest własnie problem, bo dokładnie nie wiem, o której godz., a dzisiaj jest dzień, w którym muszę przyjąć moją pierwszą tabletkę. Chciałabym przyjmować je wieczorami o 19-20, a okres przypuszczająco dostałam o 4 rano, więc co teraz? Proszę o rozwikłanie moich wątpliwości.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Chyba najlepiej by było, gdyby pierwszą pigułkę zażyła Pani około 12. w południe, a potem z każdym dniem zażywała pigułkę o jakieś 3-4 godziny później tak, aby w końcu stało się to o 19-20. Jednak pewnie nie zrobiła Pani w ten sposób. Jeśli bardzo niepokoi się Pani o skuteczność antykoncepcji, to proszę zabezpieczać się dodatkowo (prezerwatywa) przez pierwsze 8 dni (tak się postępuje, jeśli kobieta rozpocznie zażywanie pigułek, w 2. a nie w 1. dzień cyklu).

Pozdrawiam!