Skuteczność antykoncepcji przy przyjęciu tabletki wieczorem w dniu krwawienia

24 marca rozpoczęłam zażywanie tabletek antykoncepcyjnych, był to pierwszy dzień krwawienia po regularnym cyklu trwającym 30 dni. Krwawić zaczęłam ok. godziny 8-9 rano, ale z uwagi na to, że chciałabym przyjmować tabletki regularnie o stałej porze, pierwszą tabletkę zażyłam o godzinie 20.00. Chciałabym dowiedzieć się, czy jestem już wystarczająco zabezpieczona, czy odstęp rówych12 godzin nie daje maksymalnej gwarancji zabezpieczenia? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. Majka.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Lepiej by było, gdyby zażyła Pani pierwszą tabletkę np. o 12.00, drugą następnego dnia o 15.00, trzecią około 18.00 i tak dalej do planowanej godziny 20.00. Być może nie ma takiej konieczności, ale chyba warto w Pani przypadku zastosować dodatkową antykoncepcję (prezerwatywa) przez pierwszych 7 dni zażywania tabletek.

Pozdrawiam!