Późniejsze przyjęcie tabletki - czy można?

Witam. Dostałam okresu dziś ok. godziny 12-13. Z powodów losowych nie wykupiłam tabletek antykoncepcyjnych i nie mam możliwości wykupienia ich teraz. Dlatego chciałam zapytać, czy mogę zażyć pierwszą tabletkę jutro, ok. godziny 8 rano?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zażywanie pigułek można rozpocząć do 5. dnia cyklu, jednak w takiej sytuacji przez 7 pierwszych dni zażywania, należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywę.

Pozdrawiam!