Zapomniałam wziąć tabletkę. Czy mogę zażyć tabletkę po i kontynuować branie pigułek antykoncepcyjnych?

Witam. Mam problem i potrzebuję porady. W sobotę kończył mi się tydzień przerwy w którym miałam miesiączkę i powinnam zażyć tabletkę antykoncepcyjną pierwsza z nowego blistra, lecz niestety zapomniałam. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Dziś jest niedziela i apteki są nieczynne, ale jutro pójdę do apteki, żeby kupic tabletkę po. Chciałam się dowiedzieć, czy mogę normalnie zażywać moje tabletki antykoncepcyjne razem z tabletką po stosunku? Czy nie zmieni to działania moich tabletek?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani postąpić następująco:
1. zażyć tabletkę po stosuku
2. 12 godzin później przyjąć tabletkę antykoncepcyjną
3. kontynuować zażywanie tabetek ORAZ stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy) przez 7 dni regularnego stosowania tabletek