Zażycie o 6 godzin wcześniej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne Vibin, godzina przyjmowania to 20. W drugim tygodniu od rozpoczęcia blistra musiałam wziąć tabletkę szybciej więc wzięłam o godz. 14 (6h wcześniej niż zwykle). Czy taka zmiana czasu miała wpływ na działanie tabletek? I teraz chciałabym wrócić do zażywania o zwykłej dla mnie porze czyli o 20. Lepiej zaczekać do następnego opakowania czy (nie jestem pewna) od razu zażyć tabletkę o zwykłej porze czyli o 20? I czy jestem zabezpieczona?

Aleksander Ropielewski

Ochrona jest zachowana. Odnośnie pozostania przy przyjmowaniu tabletek o 14 lub 20 powinna decydować Pani wygoda. Może Pani z powrotem zmienić godzinę przyjmowania na 20.