Przyjęcie tabletki po 13. i 7. godzinach od zwykłej godziny przyjmowania a obniżenie ochrony

Biorę tabletki antykoncepcyjne. Jestem na poczatku drugiego tygodnia brania tabletek. Jednego dnia tabletka została przyjęta po 13 godzinach od zwykłej godziny przyjęcia a następnego dnia 7 godzin po. Następnego dnia tzn dzisiaj tabletke wziełam juz o normalnej porze. Czy działanie tabletek się obniżyło?

Należy pamiętać o przyjmowaniu regularnym - tylko wtedy jest pewność na skuteczność działania.
Proszę jednak pamiętać iż tabletki nei dają 100% ochrony.