Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skuteczność zabezpieczenia przy przyjęciu 1 tabletki w dniu rozpoczęcia krwawienia

Witam. Po raz pierwszy zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Pani ginekolog powiedziała mi, iż mam je zacząć przyjmować od pierwszego dnia okresu. I tu się zaczyna mój problem. Moje okresy od zawsze zaczynały się wieczorami i to praktycznie nie było krwawienie, tylko takie plamienie bądź w ogóle zabrudzona wydzielina. Dopiero jak wstawałam rano to było widać większą dawkę krwi. Tym razem było podobnie. Zabrudzona wydzielina zaczęła się tak około godziny 16.00, a o 22.00 przyjęłam pierwszą tabletkę. Do tej pory przyjęłam już 6 tabletek. Zawsze po sześciu dniach okresu już praktycznie nie było. Przy tabletkach jest już zdecydowanie mniejszy niż na początku, ale wciąż jest. Nie współżyłam jeszcze ze swoim chłopakiem, ale planuję w tym tygodniu. Z tego względu nurtuje mnie pytanie, czy jestem w pełni zabezpieczona, jeśli wzięłam pierwszą tabletkę w takiej sytuacji, jak opisałam powyżej? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Postąpiła Pani prawidłowo. Nie musi się Pani niepokoić.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy