Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych podczas plamienia przed okresem

Okres nie zawsze był regularny(30-40)Objawy przed okresem zawsze były takie same: bolesność piersi, ból w podbrzuszu. Pierwszy dzień cyklu to dość mocne brązowe plamienie przez kilka godzin, a następnie krwawienie, które trwało jakieś 5 dni. Gdy dostałam plamienie przyjęłam pierwszą tabletkę, niestety pełne krwawienie nie wystąpiło. Czy mimo to jestem w pełni zabezpieczona?Jednak nadal boli mnie brzuch tak jak przy okresie.

Witam! W związku z tym, że pierwszą tabletkę przyjęła Pani bezpośrednio przed okresem ochrona antykoncepcyjna powinna pozostać zachowana. Dla 100% pewności warto jednak przez pierwszy tydzień stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne.