Problem z rozpoczęciem stosowania tabletek antykoncepcyjnych

W poniedziałek o 21.00 zauważyłam plamienie, nie miałam przy sobie tabletki dlatego zażyłam ją po powrocie do domu ok. 24.00. Następnego dnia okres ustał.. przejawiał się tylko blado-czerwonym śluzem (czasami), ale też przyjęłam tabletkę o 23.00. W środę rano ok. 7.00 zaczęło się krwawienie (takie jak na prawdziwy okres przystało) a tabletkę przyjęłam ok. 20.30. Boję się że pierwszego dnia wystąpiło tylko plamienie .. a ja przyjęłam tabletkę. Czy to będzie miało wpływ na ilość tabletek w blistrze które muszę wybrać przez 21 dni, jeżeli okres zaczął mi się dopiero w środę ? Martwi mnie jeszcze to że rano pojawił mi się okres, a tabletkę przyjęłam po 12 godzinach od jego pojawienia się, czy ochrona przed ciążą jest zapewniona? Bardzo proszę o odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ochrona przed ciążą jest zapewniona, nie należy też zwiększać liczby tabletek w danym cyklu. Fakt, że wzięła Pani tabletkę w 12 godzin po pojawieniu się właściwego krwawienia menstruacyjnego nie ma znaczenia, w sytuacji gdy tabletki brała Pani od dwóch dni. Niecodzienny przebieg okresu mógł mieć związek z nagłym zwiększeniem się poziomu hormonów, spowodowanym przyjęciem pierwszych tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!