Rozpoczęcie doustnej antykoncepcji podczas plamienia

Witam, lekarz przepisał mi Vibin mini, który miałam wziąć pierwszego dnia miesiączki. Wczoraj około 13 odczuwałam zwiastujące okres bóle podbrzusza, potem pojawiły się czerwone plamki i o 17 wziełam pierwszą tabletkę. Dodam, że od 13 do 17 nie występowało krwawienie lecz plamienie. W nocy będąc w łazience zauważyłam typowe u siebie w pierwszych dniach ciagnące się skrzepy krwi, jednak podpaska jest tylko poplamiona. Czy dobrze zrobiłam biorąc podczas plamienia tabletkę? Czy jestem zabezpieczona?

Witam! Pani postępowanie było jak najbardziej prawidłowe. Tabletki antykoncepcyjne należy przyjąć już w pierwszym dniu krwawienia, nawet jeśli jest to niewielkie plamienie. Ochrona antykoncepcyjna jest zachowana.