Kiedy należy wziąć pierwszą tabletkę, aby być w pełni zabezpieczoną?

  Witam, po pierwszym opakowaniu tabletek, ginekolog przepisał mi inne. Dostałam okres dwa dni po odstawieniu pierwszych i muszę brać znów te drugie od początku. Brzuch mnie mnie strasznie bolał w niedzielę wieczorem, ale okres dostałam o godzinie 1 w nocy, czyli to już był poniedziałek. Jednak tabletki wzięłam w pon. O 9 rano, bo nie chcę brać codziennie o 1 w nocy. Czy wtedy jestem zabezpieczona przez 7 dni? Czy lepiej stosować zabezpieczenie dodatkowo?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszej dobie krwawienia. Wówczas nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń.
Pozdrawiam