Wzięłam pierwszą tabletkę za wcześnie. Kiedy będę w pełni zabezpieczona?

Problem mam taki, że miałam dostać okres w niedzielę, a zaczęłam plamić w piątek i wtedy też wzięłam 1. tabletkę, przez ok. 4 dni dalej lekko plamiłam i okres nie nadszedł. Kończę brać 1. opakowanie i przez cały ten czas zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Teraz czekam na okres w ciągu 7-dniowej przerwy. Przez całe 1. opakowanie denerwowałam się, że w ogolę nie jestem zabezpieczona tabletkami. Czy od następnego opakowania już będę zabezpieczona i będę mogła nie zabezpieczać się inaczej? Dziękuję z góry za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Nie ma już potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam