Od kiedy będę zabezpieczona?

Witam, dostałam okres z soboty na niedzielę, tzn. o godzinie 1 w nocy. Wzięłam pierwszą tabletkę od razu w nocy i następną w niedzielę o 19. Teraz cały czas biorę tabletki o 19. Moje pytanie jest następujące: od kiedy jestem zabezpieczona przed ciążą i czy muszę zabezpieczać się przez 7 dni współżycia z partnerem? Dziękuję za odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W opisanej sytuacji jest Pani zabezpieczona od razu, tj. nie musi stosować dodatkowego zabezpieczenia przez pierwszy tydzień. Jest tak dlatego, że opóźnienie w przyjęciu tabletki nie wyniosło więcej niż 12 godzin.

Pozdrawiam serdecznie!