Czy przy drugim opakowaniu tabletek będę już zabezpieczona?

Miałam dostać okres w niedzielę, a zaczęłam plamić w piątek i wtedy wzięłam pierwszą tabletkę, przez ok. 4 dni dalej lekko plamiłam i okres nie nadszedł. Kończę brać pierwsze opakowanie i przez cały ten czas zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Teraz czekam na okres w ciągu 7-dniowej przerwy. Przez całe pierwsze opakowanie denerwowałam się, że w ogóle nie jestem zabezpieczona tabletkami. Czy od następnego opakowania już będę zabezpieczona i będę mogła nie zabezpieczać się inaczej? Dziękuję z góry za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Będzie już Pani zabezpieczona. Nie ma konieczności stoswania dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam