Czy pierwszą tabletkę wziąć od razu po plamieniu?

Witam, dziś o 8.00 rano dostałam okres, przyjmuje tabletki po raz pierwszy i wiem, że powinnam dziś wziąć pierwszą. Czy muszą ją wziąć jak najszybciej czy mogę ok. godziny 20-21 (tak bym chciała je przyjmować)? Nie wiem, czy może być taka przerwa od krwawienia i przyjęcia 1 tabletki. Liczę na szybka odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ważne, by rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek pierwszego dnia miesiączki. Nie musi to być od razu po pojawieniu się krwawienia. Proszę jednak pamiętać, że kilkudniowe brązowawe plamienie, które u niektórych kobiet poprzedza obfite krwawienie, nie jest jeszcze właściwą miesiączką (z tytułu Pani wiadomości wnioskuję, że może Pani mieć takie właśnie plamienia). W takim przypadku pierwszą tabletkę przyjąć należy dopiero w dniu obfitego krwawienia.

Pozdrawiam!