Wzięłam pierwszą tabletkę po zakończeniu okresu. Kiedy spodziewać się następnej miesiączki?

Skończyłam swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych D*** 35 (dodam, że pierwszej tabletki nie wzięłam w pierwszy dzień okresu, tylko pierwszy dzień po okresie). Zrobiłam 7-dniową przerwę i czekam na okres. Dzisiaj jest 5. dzień przerwy i nadal okresu nie ma. Są tylko ciemnobrązowe plamienia z niewielką ilością krwi - czy to okres? Czy jest się czym martwić? Kiedy okres powinien się pojawić? Czy tabletki działają prawidłowo, jeżeli wzięłam je pierwszy dzień po okresie? Proszę o odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Z pewnością przyjęcie pierwszej tabletki po zakończeniu miesiączki nie było postępowaniem prawidłowym. Proszę nie oczekiwać, że krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych będzie identyczne z występującymi dotychczas miesiączkami. Przyczyna ich powstania jest różna, stąd występujące u Pani "ciemnobrazowe plamienia z niewielką iloścą krwi" nie muszą być nieprawidłowe.
Krwawienie rozpoczyna się zazwycząj w 3-4 dobie od przyjęcia ostatniej tabletki. Zaś drugie opakowanie należy rozpocząć po 7 dniach niezaleznie od tego, czy krwawienie ustało, czy trwa nadal.