Pierwsza tabletka przy nietypowym okresie

Witam. Mam na imię Agnieszka i mam 21 lat. Wiem, że tabletki antykoncepcyjne zaczyna brać się od pierwszego dnia okresu, bo brałam je już wcześniej. Teraz miałam przerwę od tabletek (ok. rok) i zdarza mi się bardzo lekkie plamienie przed okresem, i dopiero po 2-3 dniach mam ból brzucha i takie krwawienie jak podczas miesiączki. I mam dylemat, bo właściwie to nie wiem, kiedy mam zacząć brać tabletki. Czy wtedy jak pojawi się to plamienie, czy dopiero wtedy jak mam już obfite krwawienie? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pierwszym dniem miesiączki jest dopiero dzień, w którym występuje obfite krwawienie. Wtedy też należy wziąć pierwszą tabletkę.

Pozdrawiam!