W jaki sposób przyjmować tabletki, aby okres wypadł w przerwie?

Moje pytanie jest następujące. Otóż wiem, że pierwszą tabletkę muszę wziąć pierwszego dnia krwawienia i tak przez 21 dni, później 7 dni przerwy i znowu. Czyli na to wychodzi, że jak zawsze będę miała okres, będę musiała brać w tabletki w czasie okresu., Bo zawsze myślałam, że ta przerwa jest właśnie na okres. Jak zacząć brać tabletki, żeby właśnie okres był tą przerwa? Kolejną miesiączkę mam dostać 3 lub 4 grudnia. Proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani pojęcie o antykoncepcji hormonalnej jest nieco błędne. Polecam lekturę artykułów na naszym portalu. Podczas brania antykoncepcji nie dochodzi do owulacji oraz, co za tym idzie, do fizjologicznych miesiączek. Następują natomiast krwawienia, które mają podobny do miesiączki przebieg, a spowodowane są nagłym przestaniem brania tabletek, dlatego zwane są krwawieniami z odstawienia. Zaczyna Pani brać tabletki w pierwszym dniu miesiączki i jest to jednocześnie ostatnia fizjologiczna miesiączka, aż do czasu odstawienia na dobre tabletek. Kolejne krwawienia będą występować w czasie siedmiodniowej przerwy. Może się zdarzyć, szczególnie w ciągu trzech pierwszych opakowań, że występować będą dodatkowe plamienia, czy nawet krwawienia, w czasie brania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!