Pierwsza tabletka a zatrzymanie okresu

Wczoraj rano dostałam okres (teraz już nie wiem, czy to nie było przypadkiem tylko plamienie), zaaplikowałam tampon i poleciałam do ginekologa, aby mi przepisał moje pierwsze tabletki (przepisał). Po kiku godzinach zmieniłam tampon (ok.11-12) i był on dość zabrudzony, kolejny już troche mniej i do tego nie bolał mnie brzuch (może troszeczkę, ale 2-3dni wcześniej, natomiast w dniu samej miesiączki nie). Zażyłam swoją pierwszą tabletkę o 19, przy dość skąpym krwawieniu (dodam także, że okres był w terminie). Dziś nie mam krawienia... nic a nic... Nie wiem, co się dzieje. Zrobiłam test - wynik negatywny, więc zażyłam kolejną tabletkę dziś o 19. Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie jest Pani w ciąży, a chce dalej przyjmować tabletki antykoncepcyjne, może Pani tak postąpić. Jeśli nie jest Pani pewna co do tego, czy pierwszy dzień przyjęcia tabletki był pierwszym dniem cyklu (czyli pierwszym dniem miesiączki), to powinna Pani przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletki stosować dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywę). Po tym czasie działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być pełne.