Plamienie przed okresem a pierwsza tabletka antykoncepcyjna

Witam, od prawie roku przed okresem mam 2-3 dni plamień. Brałam kiedyś tabletki antykoncepcyjne i teraz postanowiłam do nich wrócić. Powiedziałam lekarzowi o plamieniach a on na szybko odpowiedział, żebym wzięła w czasie plamień, że dzień w tę a w tę nie robi równicy. Ale ja nie jestem do końca przekonana co mi powiedział. Dostałam małego plamienia, więc wzięłam tabletkę, następnego nie miałam plamień, 3 dnia znowu małe i później znowu nic, okresu także nie mam. I zastanawiam się czy nie wzięłam za wcześnie. Zależy mi żeby wiedzieć czy po 7 dniach brania tabletek czy jestem zabezpieczona?

Witam! Najlepiej jest rozpocząć antykoncepcję w pierwszy dzień miesiączki. Wówczas można liczyć na ochronę antykoncepcyjną już od pierwszego dnia stosowania tabletek. Jeśli tabletka zostanie zastosowana kilka dni przed miesiączką lub kolejnego dnia miesiączki to ochrona antykoncepcyjna pojawi się dopiero po 7 dniach stosowania preparatu. Pozdrawiam serdecznie!