Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienie przed okresem a pierwsza tabletka antykoncepcyjna

Witam, od prawie roku przed okresem mam 2-3 dni plamień. Brałam kiedyś tabletki antykoncepcyjne i teraz postanowiłam do nich wrócić. Powiedziałam lekarzowi o plamieniach a on na szybko odpowiedział, żebym wzięła w czasie plamień, że dzień w tę a w tę nie robi równicy. Ale ja nie jestem do końca przekonana co mi powiedział. Dostałam małego plamienia, więc wzięłam tabletkę, następnego nie miałam plamień, 3 dnia znowu małe i później znowu nic, okresu także nie mam. I zastanawiam się czy nie wzięłam za wcześnie. Zależy mi żeby wiedzieć czy po 7 dniach brania tabletek czy jestem zabezpieczona?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam! Najlepiej jest rozpocząć antykoncepcję w pierwszy dzień miesiączki. Wówczas można liczyć na ochronę antykoncepcyjną już od pierwszego dnia stosowania tabletek. Jeśli tabletka zostanie zastosowana kilka dni przed miesiączką lub kolejnego dnia miesiączki to ochrona antykoncepcyjna pojawi się dopiero po 7 dniach stosowania preparatu. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy